Klamath County School District - Home

Back
LINE
List All Members
LINE
Bonanza Elementary
LINE
Bonanza Jr./Sr. High
LINE
Brixner Junior High
LINE
Chiloquin Elementary
LINE
Chiloquin Jr./Sr. High
LINE
Departments
LINE
Falcon Heights Alternative School
LINE
Ferguson Elementary
LINE
Gearhart Elementary
LINE
Gilchrist School
LINE
Great Basin Homeschool Center
LINE
Henley Elementary
LINE
Henley High
LINE
Henley Middle
LINE
Keno Elementary
LINE
Lost River Jr./Sr. High
LINE
Malin Elementary
LINE
Mazama High
LINE
Merrill Elementary
LINE
Online Elementary
LINE
Peterson Elementary
LINE
Shasta Elementary
LINE
Stearns Elementary
LINE


Staff Directory
Search:   

First Name 
Last Name 
Title 
Phone #  School 
Tammy   Ahalt  Technology Educator  541-851-8765  Departments/
Teaching/Learning Support
  
 
Chris  Asbridge  Warehouse Attendant  541-883-5010  Departments/
Warehouse
  
 
Michelle   Baeth  Autism Consultant/Sped Coordinator  541 851-8775  Departments/
Special Services
  
 
Kelly  Baker  Secretary  541-883-5013  Departments/
Transportation
  
 
Ned   Baldwin  Maintenance/Plumber    Departments/
Maintenance Dept.
  
 
Laura  Blair   Director of Special Services  541-851-8759  Departments/
Special Services
  
 
Kenny  Bland  Electrician/HVAC/Maintenance  541-883-5011  Departments/
Maintenance Dept.
  
 
Stephanie  Bland  School Board Secretary  541-851-8767  Departments/
School Board
  
 
Stephanie   Bland  Executive Assistant/Superintendent and Board of Directors  541-851-8767  Departments/
Superintendent
  
 
Wayne  Bollinger  Mechanic  541-883-5013  Departments/
Transportation
  
 
Jeff  Bullock  Secondary Curriculum Director  541-851-8738  Departments/
Curriculum
  
 
James  Chandler  Key Maker/Electrician/Maintenance  541-883-5011  Departments/
Maintenance Dept.
  
 
Dennis  Clague  Director of Business Services  541-851-8730  Departments/
Business Services
  
 
Jennifer  Cole  Elementary Curriculum Director  5418518739  Departments/
Curriculum
  
 
Tamara  Cosand  Payroll Supervisor  541-851-8757  Departments/
Business Services
  
 
JoAnne   Criss   Evaluation Specialist/Coordinator  541-885-3359 ext 224  Departments/
Special Services
  
 
Teri  deGroot  Evaluation Specialist/Coordinator  541-851-8773  Departments/
Special Services
  
 
Robin  Delong   Evaluation Specialist  541-851-8724  Departments/
Special Services
  
 
Nancy  Denson  Elementary Special Programs Principal  541-885-3361  Departments/
Special Services
  
 
Randy  Denson  Transitions Teacher  541-885-3361  Departments/
Special Services
  
 
Nancy  Drake  District Office Specialist-Payroll  541-851-8748  Departments/
Business Services
  
 
Paul  Gardner  Mechanic  541-883-5013  Departments/
Transportation
  
 
Candace  Gracik  Food Services Supervisor  541-851-8784  Departments/
Food Services
  
 
Mark  Greif  Director of Human Resources  541-851-8751  Departments/
Human Resources/Employment
  
 
Dena  Hadwick  District Office Specialist II/Accounting Clerk  541-851-8774  Departments/
Business Services
  
 
Darryl  Haney  Mechanic  541-883-5013  Departments/
Transportation
  
 
Crystal  Hanseth  Lead Printer  541-851-8756  Departments/
Print Shop
  
 
Cecil  Hard  Mechanic  541-883-5013  Departments/
Transportation
  
 
Jimmy  Hardenbrook  Maintenance/Carpenter    Departments/
Maintenance Dept.
  
 
Christian  Hernandez  Computer Technician  541-851-8737  Departments/
Tech Support/Services
  
 
Rochelle  Hill  Nurse    Departments/
Health Services
  
 
Kim  Hilyard   Occupational Therapist   541-883-6656  Departments/
Special Services
  
 
Kelly  Hirschbock  Occupational Therapist  541-883-6656  Departments/
Special Services
  
 
Dewayne  Howard  HVAC/Maintenance  541-883-5011  Departments/
Maintenance Dept.
  
 
Stephanie  Hudson  Assessment Team Secretary  541-851-8722  Departments/
Special Services
  
 
Jarrod  Huggins  Maintenance/Concrete    Departments/
Maintenance Dept.
  
 
Brandon  Jackson  Plumber/Maintenance    Departments/
Maintenance Dept.
  
 
Steve  Johnson  Athletic Director/Risk Management  541-851-8768  Departments/
Safety/Risk Management
  
 
Robert  Kinman  Printer   541-851-8754  Departments/
Print Shop
  
 
Kevin  Lakey  Computer Technician  541-851-8731  Departments/
Tech Support/Services
  
 
Rosiland  Larsen  Secretary  541-883-5049  Departments/
Food Services
  
 
Rosiland  Larsen  Secretary   541-851-8786  Departments/
Warehouse
  
 
Laura  Limb  Lead Nurse    Departments/
Health Services
  
 
Lana  Loney  Executive Assistant/Business Services  541-851-8730  Departments/
Business Services
  
 
Jared  MacDonald  Maintenance    Departments/
Maintenance Dept.
  
 
Kiran   Malakar  Technology Coordinator/Network Systems Manager  541-851-8734  Departments/
Tech Support/Services
  
 
Vitalina  Malakar  Home School Liaison  541-891-8367  Departments/
Teaching/Learning Support
  
 
Mindy  Markee  District Office Specialist II/Accounts Payable  541-851-8728  Departments/
Business Services
  
 
Darin  Martins  Custodial Supervisor  541-274-1948  Departments/
Maintenance Dept.
  
 
Mary  Mateos  Title Grants/ELD Coordinator  541-851-8763  Departments/
Teaching/Learning Support
  
 
Carlon  McCollough  Concrete/Maintenance  541-883-5011  Departments/
Maintenance Dept.
  
 
Annalise  Milwrick  Webmaster    Departments/
Tech Support/Services
  
 
Rachel  Murray  District Office Specialist/Benefits/Payroll  541-851-8733  Departments/
Business Services
  
 
Joey  Oswald  Nurse    Departments/
Health Services
  
 
Megan  Parrish  School Information System Specialist  541-851-8742  Departments/
Curriculum
  
 
Misty  Phelps  Human Resources Secretary  541-851-8753  Departments/
Human Resources/Employment
  
 
Travis  Phelps  HVAC/Maintenance    Departments/
Maintenance Dept.
  
 
Tia  Powell  Curriculum Secretary  541-851-8740   Departments/
Curriculum
  
 
Eduardo  Ramirez  Maintenance/Carpenter    Departments/
Maintenance Dept.
  
 
Jeffrey  Ray  Computer Technician    Departments/
Tech Support/Services
  
 
Denise  Reid  District Accountant  541-851-8727  Departments/
Business Services
  
 
Ana  Robatcek-Solorio  Nurse    Departments/
Health Services
  
 
Melissa  Rowland  Warehouse Supervisor   541-851-8785  Departments/
Warehouse
  
 
Marcia  Schlottmann  Grant Coordinator/Public Relations  541-851-8743  Departments/
Superintendent
  
 
Marcia  Schlottmann  Public Relations  541-851-8743  Departments/
News
  
 
Carolyn   Sheets  Nurse   541-851-8746  Departments/
Health Services
  
 
Kerry   Smith  Secondary Special Services Coordinator  541-885-3359 ext. 221  Departments/
Special Services
  
 
Shawn   Snoozy  Maintenance Supervisor   541-892-1080  Departments/
Transportation
  
 
Jeff  Sparks  TAG Coordinator  541-883-5058  Departments/
Teaching/Learning Support
  
 
Kelly  Sprunger  Secretary  541-851-8776  Departments/
Tech Support/Services
  
 
Denise  Swingle  Teacher Mentor  541-851-8764  Departments/
Teaching/Learning Support
  
 
Rachel  Sykora  Maintenance Secretary    Departments/
Maintenance Dept.
  
 
Glen  Szymoniak  Superintendent  541-851-8766  Departments/
Superintendent
  
 
Mark   Teel Jr.  Lead Computer Technician   541-851-8736  Departments/
Tech Support/Services
  
 
Glenn  Tillery  Carpenter/Maintenance  541-883-5011  Departments/
Maintenance Dept.
  
 
Chelsey   Tyree  Executive Assistant/Human Resources  541-851-8752  Departments/
Human Resources/Employment
  
 
Salli  Zavala  Special Services Assistant  541-851-8760  Departments/
Special Services
  
 
Dennis  Zullo  Maintenance Supervisor/Project Manager  541-591-4976  Departments/
Maintenance Dept.
  
 

 

Klamath County School District - © 2009 - All Rights Reserved | Designed, Developed & Deployed by Project A

printer friendly version Printer friendly version